GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ

Skylight ve Kış bahçeleri

Diğer sistemler için yandaki menüden

seçiminizi yapın.

Facade Example

SkyLight sistemler


      Günümüzde kapalı yaşam alanlarının tasarım aşamasında dikkat edilen unsurların başında gelen doğal aydınlatma konusu ile ilgili olarak geliştirilmiş sistemlerdir. Kapalı mekanların aydınlatma türündeki farklılıkların insan psikolojisi üzerinde de farklı etkiler yarattığı konusunda doğruluğu kabul edilmiş bilimsel çalışmalar mevcuttur. Bu doğrultuda gün ışığının insanlar üzerinde olumlu etkiler bıraktığı sonucu ortaya çıkmıştır.


      Doğal aydınlatmanın enerji giderlerinin düşürülmesine katkısı olduğundan çevreci bir uygulamadır.


      Skylight sistemler, yüksek tavanlı alışveriş merkezi, otel gibi yapılarda çatıda bırakılan açıklıkta taşıyıcı çelik konstrüksiyona tespit edilmiş Alüminyum dikey ve yatay ışıklık profilleri kullanılarak oluşturulan ışık geçiren cam veya pleksiglas ile kapatılmış sistemlerdir.


      Müstakil yada çatı katı bulunan konutlarda da doğal aydınlatma için estetik Skylight çözümleri sıkça uygulanmaktadır.
Işıklık
Işıklık
Işıklık
Işıklık
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facade Example

Kış bahçeleri


      Evinizin konforunda bahçedeymiş hissi veren ve manzara keyfi ile beraber gökyüzünü de izleme olanağı sağlayan termal ve su yalıtımı iyi yapılmış cam odalara verilen isimdir.


      Özellikle kış aylarında kapalı mekanlarda fazlaca vakit geçirilerek doğadan uzaklaşılmaktadır. Bahçenize veya terasınıza uygulayabileceğiniz Kış bahçelerinde kapalı mekanın ortam sıcaklığı ile doğa ile iç içe oturmanın keyfine varabilirsiniz.


      Kış bahçenizde sürgülü veya katlanarak açılabilir cam duvarlar uygulanarak evinizde her mevsim vaktinizin büyük çoğunluğunu geçirebileceğiniz bir ortama sahip olursunuz.


Kış Bahçesi
Kış Bahçesi
Kış Bahçesi
Kış Bahçesi