GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ

Çelik Takviyeli Giydirme Cephe Sistemleri

Diğer sistemler için yandaki menüden

seçiminizi yapın.

Çelik Takviyeli giydirme cepheler;
Facade Example

      Modern şehir yaşamının temsili haline gelen büyük ve yüksek binalar, mimari yaratıcılığın da etkisiyle geniş açıklıklı cam yüzeylere sahip olmaktadır. Cephelerin hem bu geniş açıkları hem de yüksek katlardaki rijit yapısını koruyabilmesi için rüzgar, deprem gibi yatay yükleri ve bina oturmaları ile sıcaklık farkının yarattığı diğer yükleri karşılayabilecek güce sahip olabilmesi için Çelik takviyeli Alüminyum cephe sistemleri geliştirilmiştir.      Alüminyum cephe profilleri, cephede oluşturulmuş çelik iskeletin üzerlerine sabitlenerek giydirme işlemi yapılabildiği gibi çelik takviye için özel geliştirilmiş Alüminyum cephe profilleri ile çelik iskeletide kaplayarak içerideki görünür yüzeylerde Alüminyum dekoratifliği sağlanabilir. Böylece güvenli bir şekilde büyük ebatlı cam uygulama imkanı sayesinde alçak ve yüksek katlarda maksimum gün ışığından faydalanabilen yapılar meydana getirilir.


Sol taraftaki resim Çelik iskelet önüne Alüminyum cephe profillerinin montajı yapılarak oluşturulmuş Çelik takviyeli Alüminyum cephenin iç mekan görüntüsüdür. İç mekan görüntüsünde Boyalı çelik profiller ağırlıklıdır.

 
 
 
 
 
 
Facade Example

 
 

       Resimde görülen cephe çelik iskelet üzerine ÇUHADAROĞLU AC 70 Profilleri giydirilerek oluşturulmuştur.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facade Example

 
 

       Resimde aynı projedeki çelik takviyeli cephenin iç görünüşü bulunmaktadır. Çelik iskelet tamamen Alüminyum profiller ile kapatılarak İç ve dış mekanda görünmemektedir.

 
 
 
 
 
 
 
 
Facade Example

 
 

       Cephe içerisinde kalan 140'lık I profiller ile yapılmış çelik iskelet.