Isı Yalıtımsız Doğrama Sistemleri


      Isı yalıtımsız Alüminyum doğrama profilleri iç ve dış ortam sıcaklık transferini önleyen yalıtım elemanının olmadığı profil türüdür. Isı yalıtımının önemli olmadığı yerlerde ve iç ortamlarda kullanılmasını önerdiğimiz bu doğrama profilleri yalıtımlı serilere göre maliyet avantajı sağlamaktadır.

Yalıtımsız
Yalıtımsız
Yalıtımsız
Yalıtımsız
   

Isı Yalıtımlı Doğrama Sistemleri


      Isı yalıtımlı Alüminyum doğrama profilleri iç ve dış ortama bakan alüminyum yüzeylerin, ısı aktarım seviyesi düşük olan yalıtkan malzeme ile birbirinden izole edilmiş Alüminyum profil türüdür.

Yalıtımlı
Yalıtımlı
Yalıtımlı
Yalıtımlı
   

Sürme Doğrama Sistemleri


      Alüminyum sürme sistemler maksimum konfor ve mekandan tasarruf sağlamayı amaçlar, Büyük cam alanlar oluşturarak daha fazla ışığın içeriye girmesini sağlarken minimum yer işgali yapar. Tek raylı sistemlerden büyük açıklıklar yaratılabilen dört raylı sistemlere kadar çok çeşitli açmalar oluşturulabilir.


Yalıtımlı sürme
Yalıtımsız sürme
Yalıtımsız Sürme
Yalıtımlı Sürme
   

Katlanır Doğrama Sistemleri


      Alüminyum katlanır kapı sistemleri yüksek yalıtım ve konforu sağlarken maksimum açıklık ve şeffaflık sağlayabilen sistemlerdir. Bu sistemler minumum alan kullanımı ile dış mekanları evinize dahil eder. İlk kanat diğerlerinden bağımsız olarak tek kapı olarak da kullanılabilir.


      Fotoğraflarda Reynaers Markasının CF 77 Katlanır kapı sistemleri görülmektedir.


Yalıtımlı sürme
Yalıtımsız sürme
Yalıtımlı Sürme
   

ÖZEL SERİ ALÜMİNYUM DOĞRAMA SİSTEMLERİ


Ses Yalıtımlı Doğrama Sistemleri,


Yalıtımlı sürme

      Arttırılmış ses yalıtımı uygulaması istenen bölgeler için özel hazırlanmış 47dB'e kadar ses yalıtımı sağlayabilen doğrama profilleri ile uygulama yapılır. Akustik cam konfigürasyonları ile birlikte istenilen sonuca ulaşılabilir. Aynı zamanda yüksek ısı yalıtımı yapması sayesinde enerji tüketiminizin büyük ölçüde azaltılması sağlanır.


      Fotoğrafta örnek olarak SAPA Marka Excellence 95-HV Serisi Isı ve Ses yalıtımlı doğrama kesiti görülmektedir.


   

Yangına Dayanımlı Doğrama Sistemleri,


      Yapılardaki yangın riskleri, insan can güvenliğinin en ciddi ve yaygın tehtidlerindendir. Özellikle kalabalık insan kitlelerinin bulunduğu Alışveriş merkezi, Okul, İş hanı ve Fabrikalarda yangın anında binayı terketme süreleri oldukça uzamaktadır. Buda yangındaki can kayıplarına yol açan zararlı etkilere maruz kalma süresini arttırmaktadır. Bu sebeple olası bir yangın tehtidine karşı yapılarında bu gibi kriz durumlarına hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Doğru tasarlanmış bir mimari proje ile yangının ve dumanın binanın diğer bölümlerine yayılmasını engellemek için yangına dayanımlı Alüminyum doğramalar kullanılarak tahliye için daha fazla zaman kazanılmış olur.


      Fotoğraflarda örnek olarak Çuhadaroğlu 'nun FP 67 Serisi görülmektedir.


Yalıtımlı sürme
Yalıtımsız sürme
   

Hırsızlığa Karşı Dayanıklı Sistemler


      Günümüzde yaşanan hırsızlık olaylarında hırsızlar tarafından konutlara girişin sıklıkla pencere ve balkon kapılarından olduğu tespit edilmiş, izinsiz giriş anında kullanılan tornavida, kama gibi el aletlerinin vereceği etkiye karşı dayanıklılığı arttırılmış Alüminyum doğrama profil serileri geliştirilerek güvenlik düzeyi arttırılmıştır.


      Fotoğraflarda örnek olarak Reynaers Markasının üretimi olan Hırsızlığa karşı dayanımı arttırılmış CP130 Serisi Alüminyum doğrama profil kesiti ve uygulaması görülmektedir.


Yalıtımlı sürme
Yalıtımsız sürme
Yalıtımlı Sürme
   

Kurşun Geçirmez Doğrama Sistemleri


      Silahlı saldırı tehditlerine karşı binaların güvenliğinin arttırılması gereği durumunda pencere ve kapılar da bu tür saldırılara karşı geliştirilmiş özel Alüminyum doğrama serileri ile üretilmeli. Alüminyumun avantajlarından faydalanırken aynı zamanda güvenlik seviyesini arttırmak için yüzeyi sert eloksal kaplı, oldukça sert alüminyum alaşımdan imal edilen zırh profilleri geliştirilmiştir.


      Fotoğraflarda örnek olarak Çuhadaroğlu Markasının üretimi olan AR 83 kurşun geçirmez alüminyum doğrama profillerinin test görüntüleri mevcuttur. Bu seri tabanca saldırılarından G-3 makinalı tüfek saldırılarına kadar çok geniş bir koruma sağlamaktadır.


Yalıtımlı sürme
Yalıtımsız sürme
Yalıtımlı Sürme
   

Bombaya Dayanımlı Doğrama Sistemleri


      Gün geçtikçe artmakta olan terörist faliyetlerin hedefleri arasında askeri alanların yanında son dönemlerde daha da ağırlığı artan sivil hayat alanlarının da olduğuna ne yazık ki şahit olmaktayız. Binalarda alınacak yapısal tedbirler ile olası bombalı saldırılarda ki muhtemel yaralanma ve ölüm olaylarının engellenmesi sağlayacaktır.


      Örneğin Çuhadaroğlu markasının geliştirdiği bombaya dayanıklı kapı ve cephe sistemi tasarımları İngiltere'de uluslar arası test laboratuarında başarı ile tamamlanarak sertifikalandırılmıştır. Aşağıda testlerden bazı görüntüler bulunmaktadır.


Yalıtımlı sürme
Yalıtımsız sürme
Yalıtımlı Sürme